Macbeth (1971) online

Macbeth (1971) online (1971)

The Tragedy of Macbeth

Értékeléshez regisztráció szükséges!
Macbeth, a skót nagyúr és háborús hős enged pusztító erejű hatalomvágyának, s három boszorkány gonosz sugallataitól megrészegülve, Lady Macbeth unszolására a nagyravágyó nemes meggyilkolja Duncan skót királyt, s helyébe maga lép a trónra. Hogy elhárítsa megjövendölt bukását, Macbeth tovább süllyed a gyilkosság és az erkölcsi züllés fertőjében, miközben feleségét egyre inkább hatalmába keríti a bűntudat okozta őrület.

Filmmel kapcsolatos linkek

Bármilyen probléma esetén (film vagy sorozat indítása, nem működő adf.ly) használjátok a segítség menüpontot, vagy jelezzétek a hibát a kapcsolat menüpontban.

Hozzászólások

A közösségi funkciók használatához (pl.: hozzászólás) be kell jelentkezned vagy regisztrálnod!

1
sziljozs:

Heh. Így van! Éljen a kultúrsznobizmus! Igen, mert amit írtál, az bizony kultúrsznobizmus, azaz kultúrsznob vagy. Ismétlem: kultúrsznobizmus.

Ez azt jelenti, hogy képtelen vagy értékelni azt, ami nem a te minőségi, felsőbbrendű és kizárólagos ízlésednek felel meg, bármi, ami új, ami más, ami másfajta embereket vonz, mint te, ami nem általánosan elfogadott, az már nem érték, az már nem művészet, az már nem kultúra.

Ki akarna nyitni az új felé, ki akarna haladni a korral - jajaj, remélem nem szólsz meg, mert a hozzád hasonló emberek körében ez negatív kifejezés -, ki akarná a világ más részeit is ismerni, ki akarná saját maga eldönteni, hogy mi tetszik neki, mi az érték? Hogyan gondolják egyesek, hogy mélyrehatóan gondolkodnak, és azt hiszik, egy bizonyos dolognak akár másfajta megközelítése is lehetséges, a világ nem fekete és fehér, nem csupán pozitív és negatív, "jó" és "rossz", nem kizárólag végletekből áll? Mit éreztek egyáltalán azok, akik azt mondják, a vizsgált dolognak van kritikán aluli, de zseniális része is, lásd: Transformers és Mátrix széria, pedig együtt tartoznak az akciófilm kategóriába. (A Mátrix amúgy Platóntól és a keresztény kultúrkörből is merít, így kétlem, hogy értékeiről vitát akarsz nyitni.) Mikor fajult oda a világ, hogy némelyik humanoid, aki embernek meri magát nevezni, szeretne egy szubkultúrához tartozni, mert látja annak értékét is, nem csupán a negatív hozadékát?

Lásd: animés szubkultúra. Igen, az is olyan "pc-grafikás "remekmű", ami szórakoztat egyeseket". Felteszem itt az animációkra gondoltál, mint rajzfilmek, anime, animációs filmek, mert a nevüket nem igazán tudtad, annak ellenére, hogy leszólod őket. Igen, mert ez a három más és más kategória. Esetleg azt nehezményezed, hogy számítógépes utómunkálatokat folytatnak bizonyos filmeken/sorozatokon, hogy illeszkedjen a mű az eltervezett képi világhoz? Ejnye-ejnye, azok az eretnek technológiahasználók! Jön az értelmetlen 3D, meg az olyan Transzaformerszesek, mi? Nyilván így is lehet látni, de mint bárminek az életben, ennek is két oldala van, így van értelmes, érdekes, lenyűgöző alkotás is. Gyűrűk Ura, Sin City, had ne soroljam. Az animére azért kikacsintok bővebben is, mert ilyen egyszerűen nem úszod meg: tudsz róla, hogy ott nemzeti kincsnek számít ez a műfaj? Tudod, hogy külön tanórák és iskolák foglalkoznak a mangákkal, hogy miként kell rajzolni őket, mert utána ezekből készül az anime? Tudod, hogy hány darab külön animére szakosodott szinkronszínész iskola van? Tudod, hogy a fő csatornákon is tömegével adják őket? Tudod, hogy mekkora munka van vele? Tudod, hogy olyan sikere van, hogy kezdi maga alá gyűrni az amerikai testvérét, a rajzfilmet, és lassan, de biztosan szivárog át egy nemzet (Japán) kultúrájának sajátos szelete más országok, nemzetek életébe, kultúrájába? Igen, lehet látni a Narutót és társait, de erre én azt mondom, hogy ott a Halállista, ami az istenné válás kérdésével foglalkozik, hogy miért hibás, ha egy ember annak hiszi magát, hűen bemutatva egy beteg ember ámokfutását? Persze mondhatom a külön kedvencem, Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin animét, ami a dráma műfajába tartozik, és lelket nem kímélve mutatja be az intézményi körülményeket, a II. Világháború utáni Japánt. Hű, csak nem kiderül a végén, hogy olyan is értékes lehet, ami nincs még a tankönyvek lapjaira nyomtatva?

Végezetül ezeket írnám, félve attól, hogy túlságosan hosszúra nyúlik irományom, és esetleg elveszel benne. Azt díjazom, hogy sikerült az ország nevét nagybetűvel írnod, de ezen kívül csupán felböfögted a kötelezőket ("Shakespeare", "Polanski" - ami amúgy Polanskitól, és nem Polanski-tól). Értem én, hogy nagyon művelt vagy, hogy ezeket szereted, hiszen így értekezel: "elszomorító, hogy csak engem érdekel". Honnan tudod? Látod, hogy hányan nézték meg? Nem hiszem. Ilyen különleges létedre, arra se vetted a fáradtságot, hogy helyesen írd le ezt a pár sort - pedig attól, aki ilyen filmeket néz, ezt elvárnám -, de az már külön a röhej kategóriába tartozik, hogy mondataid kizárólag felkiáltójelek halmozásával zárod. Mert így biztosan komolyan vesz majd az, aki téged olvas, és látja felháborodásod. (Van még ember, aki nem rak szóközt a mondatvégi írásjel és a mondatot kezdő nagybetű között?!)

Katasztrófa, hogy az olyan emberek katasztrófáznak, akik ilyen durva általánosításba bocsátkoznak, és ilyen "túligényes" lett a magyar, akit csak Polanski tud szórakoztatni!!! Magyarországnak sajnos miattad kell majd békében nyugodnia!!! Le is zárom, nem éri meg!!

Ha linkeket is publikálsz a közösség számára, kérünk csak olyan tartalommal tedd, ami nem ütközik jogszabályba.