A dicsőség zászlaja online

A dicsőség zászlaja online (2006)

Flags of Our Fathers

Értékeléshez regisztráció szükséges!
1945-ben az amerikai hadsereg Ivo Dzsima szigetét ostrom alá vette.
A mintegy húsz négyzetkilométeres szigetet mindössze tizenkétezer japán katona védte a többszörös túlerőben lévő amerikaiak ostromától. Végül hat katona kitűzhette az USA zászlaját az elfoglalt szigetre.
A zászló kitűzését fényképen örökítették meg, ami a nagy és dicsőséges Amerika szimbólumává vált. A hat katona közül három tér haza a háború végeztével.
A propaganda igyekszik hősöket csinálni belőlük, a katonákat viszont a megtörtént események rémálomként kísértik.
Csak ők tudják valójában, mi történt a zászló kitűzése előtt.

Filmmel kapcsolatos linkek

Bármilyen probléma esetén (film vagy sorozat indítása, nem működő adf.ly) használjátok a segítség menüpontot, vagy jelezzétek a hibát a kapcsolat menüpontban.

Hozzászólások

A közösségi funkciók használatához (pl.: hozzászólás) be kell jelentkezned vagy regisztrálnod!

14
Nagyon jó film! A film logikájával sincs semi gond. Ugrál az időben és az események között a történet de pont ez teszi egyedivé az egészet a végére úgy is összeáll minden. Az amerikaiak sohasem akrták összehasonlítani a Csendes -óceáni szigetekért vívott harcokat az Európai harcokkal. Más ellenség más harcmodor ill. környezet. És nem hiába örökíti meg a film lényegét az bizonyos szoborcsoport amit az Arlingtoni Nemzeti temetőjénél emeltek- ami egy másolat- az Iwo Jima-nál harcoló tengerészgyalogosoknak egy örök emlék gyanánt.
13
Sziasztok nincs több link a filmhez nem tennétek fel más linket is?? Köszi a választ
12
Nem a legjobb háborúsfilm amit láttam ,egyszer nézhetö kategória többet vártam volna , köszi hogy láthattam.
11
Én minden egyes mondani valóval tisztában vagyok, még azzal is, amivel nem, vagy nem akarok! Mögöttes tartalomban erős a film, amit lehetne feszegetni sok módon, de nem ez a nyomorom! Azt nem értem, hogy egy A-B-C-D-E-F képlet szerint elmesélhető történet esetén hol van az abszolút pláne abban, hogy ez kb. F-B-A-E-C-D képlet szerint van elmesélve. Még a játékidő sem indok, mert az bőven van. Megismerjük a katonákat, partra szállunk, harcolunk, győzünk, sírunk, hazamegyünk és mikor ott elkezdödik a maszkabál, akkor, onnan, rövid képekben visszaemlékszünk, a már látott jelenetekre. Ezután lecsitul a dolog, mindenki megy a dolgára, megöregszik, meghal, mese vége. Ehelyett lett az egészből egy rohadtul nehezen követhető, összekevert puzzle. Ha az volt a cél vele, hogy így tartsa fenn a nézők figyelmét és ültesse többször elé őket, nàlam bukott. Ezzel szemben a másikat többször is meg éztem, ezt most először és utoljára. Azt hittem egy következetes filmet kapok, értelmes mondanivalóval. Utóbbi kb megvan, az előbbi meg egy csupasz rom, nem több, egy össze-vissza katyvasz...
9
Aki azon vekeng, hogy a kép az nem is eredeti, hanem beállított, az megnézte a filmet?!?!? Vagy csak okoskodik egy olyan témában, ahol a végén szükségszerűen ő lesz a hülye?...
8
Ez a film a csata amerikai részről való bemutatása.
Az "Levelek Iwo Dzsimáról" ugyanez a csata a japán oldalról.
Szintén Cilnt Eastwood filmje. Megéri megnézni azt is.
7
Bocsi! Mielőtt teljesen hülyének nézne valaki:
Tehát a filmben szereplő kép valójában a 3. fotó és majdnem teljesen szerkesztett!

Az első zászló
Fotó: Louis R. Rowery/Leatherneck

A zászlócsere
"A második zászló kitűzésénél Rosenthalon kívül egy másik fotós, Robert R. Campbell közlegény, valamint egy filmes, Bill Gensaust őrmester is jelen volt, akik megpróbálták az első zászlót kitűző katonákat megtalálni, hogy velük rekonstruálják az eseményt, ám amikor erre nem nyílt lehetőség, figyelmük azokra a katonákra terelődött, akiket a második zászló felállításával bíztak meg."

És a Híres 3.
"Rosenthal először a zászlócserét akarta lefényképezni, ám ezt a jelenetet Campbell már megörökítette, ezért az AP tudósítója a továbbiakban már csak a második zászlóra koncentrált. Sikerült az Easy század hat tengerészgyalogosát (Mike Strank, Harlon Block, Franklin Sousley, Rene Gagnon, John "Jack" Bradley, Ira Hayes) rávennie az általa elképzelt feladatra. Ők állították fel a második, nagyobb zászlót 12.30-kor, egy Rosenthal által megkomponált és beállított jelenet közben, s később ez a fotó járta be a világot, s vált a leghíresebb és legtöbbet reprodukált fotók egyikévé."

Ha linkeket is publikálsz a közösség számára, kérünk csak olyan tartalommal tedd, ami nem ütközik jogszabályba.